Wiele banków w 1 miejscu

Infolinia
17 850 78 00

 

Warto wiedzieć

Doradcy finansowi

 

Rzeszów nie jest wyjątkiem na mapie Polski. Tu także prężnie rozwija się nowa profesja – doradca finansowy, niekiedy z węższą specjalizacją – doradca kredytowy.

Czym zajmują się doradcy finansowi? Zakres ich usług obejmuje szeroko rozumiane doradztwo finansowe – doradztwo inwestycyjne (jak pomnażać nasze oszczędności, nasz kapitał) aż po doradztwo kredytowe (gdzie szukać najlepszych ofert, gdy potrzebujemy zdobyć pieniądze na większe lub nieprzewidziane, nagłe wydatki). Popularność doradców finansowych wynika z faktu, że potencjalny klient (czy to kredytobiorca czy inwestor) nie ma czasu, ani często niezbędnej wiedzy, aby obiektywnie porównać np. dostępne na rynku oferty kredytowe takie jak pożyczki bez bik, kredyty konsolidacyjne czy kredyty na oświadczenie. W takiej sytuacji pomoc doradcy finansowego, a zwłaszcza doradcy kredytowego, jest nieoceniona.

 

Sytuacja w Rzeszowie

Sektor doradztwa finansowego w Rzeszowie to kilka firm o różnym stażu działania, różnym doświadczeniu i różnych możliwościach. Elementy te ściśle się ze sobą wiążą. Doradztwo finansowe opiera się bowiem na budowanym przez lata zaufaniu. Nie chodzi tylko o zaufanie na linii doradcy finansowi – klienci, ale i na linii doradcy finansowi – instytucje finansowe, których produkty oferują firmy doradztwa finansowego. Rzecz w tym, że im dłużej firma doradztwa finansowego działa na rynku, im większą ma rzeszę zadowolonych klientów, tym chętniej współpracują z nią instytucje finansowe, tym korzystniejsze przyznają jej warunki udostępniania produktów finansowych klientom. Ma to olbrzymie znaczenia przy usłudze doradztwa kredytowego, gdzie jeden procent marży czy oprocentowania przekłada się na znaczne różnice raty kredytowej.

 

Po co nam doradca finansowy?

Co chwilę pojawiają się nowe reklamy zachwalające ofertę danej instytucji finansowej. Przeciętny Kowalski nie jest w stanie o wszystkim wiedzieć, znać „tajemnice” ukryte pod każdą gwiazdką czy wypisane drobnym druczkiem. Do tego potrzebne jest śledzenie na bieżąco rynku finansowego, ciągłe kontakty z instytucjami finansowymi, a także doświadczenie, które doradcy finansowi nabywają w swojej pracy.

Szczególnie cenna jest wiedza i rozeznanie oferty rynkowej posiadane przez doradcę kredytowego. Przy wyborze kredytu, zwłaszcza hipotecznego, trzeba bowiem wziąć pod uwagę mnóstwo czynników. Profesjonalny doradca kredytowy wie, że ważna jest nie tylko wysokość oprocentowania, ale i na jaki okres zobowiązanie będzie zaciągane, jakie raty może spłacać kredytobiorca, jaka jest jego historia w Biurze Informacji Kredytowej czy innej podobnej instytucji, czy dopuszcza on możliwość wcześniejszej spłaty zobowiązania.

Korzystając z doradztwa finansowego u doradcy kredytowego, nieważne czy w Rzeszowie, czy w innym mieście, który zna ofertę wielu instytucji finansowych, wystarczy jedno spotkanie, określenie swoich potrzeb, sytuacji finansowej i oczekiwań wobec kredytu. Nie trzeba chodzić po wszystkich instytucjach finansowych w Rzeszowie.

Doradca kredytowy wyszuka kilku najkorzystniejszych ofert, przedstawi je klientowi, pomoże mu w wyborze najlepszej. Co ważne, poznanie przez doradcę kredytowego potrzeb i oczekiwań klienta, jego sytuacji finansowej i zdolności kredytowej, pozwoli doradcy finansowemu na przedstawienie oferty tylko tych banków, które mogą udzielić potencjalnemu kredytobiorcy kredyt.

Trzeba pamiętać, że nazbyt gorące zachwalanie jednej z oferty przez doradcę kredytowego powinno obudzić naszą czujność. Rzetelny doradca kredytowy nie „naciska” na wybór określonej oferty, ale pokazuje plusy i minusy każdej z propozycji. Profesjonalny doradca finansowy po prostu pomaga ocenić każdą z ofert.

Dużym atutem skorzystania z doradztwa finansowego jest pomoc doradcy kredytowego w skompletowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i wypełnieniu wniosku kredytowego. Doradca finansowy wytłumaczy też skomplikowane punkty umowy, zwróci uwagę na najważniejsze zapisy. Dzięki swoim kontaktom w banku, doradca kredytowe może też niekiedy wynegocjować obniżenie marży czy prowizji bankowej, odstąpienie przez bank od wymogu ubezpieczenia kredytu czy opłaty za wcześniejszą spłatę zobowiązania. Doradca kredytowy wie bowiem, jakie warunki kredytu uzyskali inni klienci, jest w stanie ocenić jakie są „widełki” bankowej oferty, jaki jest margines negocjacji.

Działania dobrego doradcy kredytowego nie kończą się w chwili zaciągnięcia zobowiązania. W kolejnych latach profesjonalny doradca finansowy będzie śledził spłacanie zobowiązania, pomoże w kontaktach z bankiem w razie pojawienia się nieoczekiwanych kłopotów, czy wreszcie może podpowiedzieć renegocjowanie kredytu i pomóc w uzyskaniu korzystniejszych warunków kredytu. Dzięki temu ostatniemu działaniu doradcy kredytowego, kredytobiorca może zmniejszyć wysokość rat (pozostanie mu więcej pieniędzy na bieżące wydatki) i obniżyć całkowitą kwotę zwróconą do banku.

Należy podkreślić, że usługi doradcy kredytowego są dla klienta bezpłatne. Wynagrodzenie doradcy kredytowego pochodzi z banku, w którym kredyt został zaciągnięty. Nie ma obaw, że doradca finansowy będzie polecał ofertę tylko tych instytucji finansowych, które oferują doradcy kredytowemu wysokie wynagrodzenie. Takie działanie doradcy kredytowego byłoby bardzo krótkowzroczne. Klienci szybko by się zorientowali, że doradca finansowy działa w swoich interesie, a nie kredytobiorców. Doradztwo finansowe opiera się na zaufaniu, którego utrata oznacza „zawodową śmierć” doradcy kredytowego.

 

Nasza specjalność – doradztwo kredytowe

Jednym z wiodących podmiotów wśród doradców finansowych w Rzeszowie jest firma Multika. Jej wieloletnie doświadczenie w doradztwie finansowym, zwłaszcza w doradztwie kredytowym, przekłada się na doskonałe rozeznanie kredytów dostępnych na rynku, oferowanie ich swoim klientom na bardzo atrakcyjnych warunków. Jak podkreślają doradcy kredytowi z firmy Multika w Rzeszowie, doradztwo kredytowe, to nie tylko „sprzedawanie” kredytów, ale i nawiązywania bliskich relacji z klientami, dokładne poznawanie ich potrzeb i oczekiwań, wspieranie klientów radami w trakcie spłacania zobowiązania, zwłaszcza, gdy pojawiają się jakieś nieprzewidziane trudności (np. utrata pracy przez kredytobiorcę, jego nagła choroba, itp.).

– Doradztwo kredytowe w Rzeszowie wymaga szczególnej odpowiedzialności. Rynek doradców kredytowych w Rzeszowie w stosunku do potencjalnych klientów jest nasycony, nie można sobie pozwolić na niewłaściwe potraktowanie choćby jednego klienta. Nasza obsługa i nasze doradztwo kredytowe musi być perfekcyjne – mówią szefowie firmy Multika z Rzeszowa. Deklarują przy tym nieustanne szkolenie swoich doradców kredytowych, wzbogacanie ich wiedzy merytorycznej i umiejętności negocjacyjnych (bardzo przydają się doradcom kredytowym w rozmowach z instytucjami finansowymi podczas negocjowania warunków kredytu dla konkretnego klienta) oraz sprzedażowych (te z kolei przydają się doradcom finansowym przy poznawaniu potrzeb i oczekiwań klientów).

Wszystko po to, by doradztwo finansowe Multiki było najlepsze w Rzeszowie, by jej doradcy finansowi wręcz wyznaczali nowe standardy w zakresie doradztwa kredytowego w Rzeszowie i na całym Podkarpaciu.

Czy takie podejście do doradztwa kredytowego w Rzeszowie ma sens? Czy warto aż tak się starać z dala od dużych ośrodków gospodarczych typu Warszawa, Śląsk czy Trójmiasto? Cóż, na tak postawione pytania muszą sobie odpowiedzieć sami doradcy finansowi z Rzeszowa. Ich odpowiedź i podjęte w związku z nią działania, najlepiej ocenią klienci, wybierając w Rzeszowie tych doradców kredytowych, którzy potrafią sprostać ich oczekiwaniom, zaoferować im najlepsze kredyty hipoteczne lub samochodowe, na rozwój firmy lub różne domowe potrzeby.

 

2016-04-21
Zobacz wszystkie

Kalkulator kredytowy

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
pola oznaczone * są wymagane

Kursy walut

Kursy walut Notowanie z: 2020-06-03
USD 3,9121 0.46% 0.0182 zł
EUR 4,3859 0.10% 0.0043 zł
CHF 4,0635 0.95% 0.0389 zł
GBP 4,9186 0.30% 0.0148 zł

Nasi partnerzy

Odwiedź nas na Google+

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji