Wiele banków w 1 miejscu

Infolinia
17 850 78 00

 

Warto wiedzieć

Jak szybko i bezpiecznie pożyczyć pieniądze?

Dla tych, którzy potrzebują szybko pożyczyć pieniądze dostępna jest uproszczona procedura „na oświadczenie”. Doceniają ją także ci, którzy mają „słabą” historię kredytową w BIK lub z powodu zapisów w tym rejestrze nie mogą pożyczyć pieniędzy w banku. Pożyczka bez BIK, to ratunek w nagłej potrzebie.

 

Początkowe obawy

Banki przyzwyczaiły nas do zadawania wielu pytań, gdy chcemy w nich pożyczyć pieniądze, konieczności wypełniania wielu formularzu, dostarczania zaświadczeń i podpisywania wielostronicowych, pisanych drobnym druczkiem umów. Tymczasem tempo życia, niespodziewane wydarzenia (wypadek, zachorowanie, nadzwyczajna okazja zakupowa, itp.) wymagają niekiedy podejmowania szybkich decyzji. Nie ma wówczas czasu na długotrwałe procedury i formalności.

Nic dziwnego, że gdy tylko pojawiły się możliwości udzielania pożyczek na oświadczenie przez inne podmioty finansowe, niż banki, to na rynku zaroiło się od firm oferujących pożyczki na oświadczenie, kredyty bez BIK. Początkowo ich działalność spotkała się z ostrożnością potrzebujących wziąć bez zbędnych formalności szybką pożyczkę na oświadczenie.

Firmy pożyczające pieniądze na oświadczenie musiały zapracować na pozytywną opinię i zaufanie, musiały pokonać stereotypy, że pożyczanie pieniędzy bez BIK jest „podejrzane”. Dziś na rynku finansowym obecnych jest wiele rzetelnych, sprawdzonych firm udzielających kredytów na oświadczenie. Zasady udzielania w nich pożyczek bez BIK zgodne są z wysokimi standardami etyki zawodowej doradców finansowych.

 

Prosta procedura

Procedura udzielania pożyczek na oświadczenie bazuje na zaufaniu, czynniku niezwykle istotnym w biznesie. Przedstawiciele firm udzielających kredytów na oświadczenie zgodnie mówią, że nie można każdego klienta traktować jako podejrzanego, chcącego wyłudzić kredyt.

Do każdego wniosku o pożyczkę na oświadczenie podchodzi się indywidualnie, z pełnym szacunkiem i zrozumieniem dla sytuacji klienta. Przy udzielaniu pożyczek na oświadczenie nie ma sztywnych kryteriów dochodowych, z góry ustalonej wysokości prowizji czy innych opłat. Parametry każdego kredytu na oświadczenie, w tym okres kredytowania, rodzaj i wielkość ewentualnego dodatkowego zabezpieczenia, negocjowane są indywidualnie z klientem. Doradca finansowy szuka rozwiązań i propozycji, które pozwolą klientowi pożyczyć na oświadczenie potrzebne mu środki, a jednocześnie zminimalizują ryzyko kłopotów ze spłatą.

Jednym z elementów popularności kredytów na oświadczenie jest ograniczenie formalności do niezbędnego minimum. Wystarczy podanie danych personalnych, danych kontaktowych (adres, numer telefonu) i złożenie oświadczenia o dochodach i przy niższych kwotach po kilkunastu minutach można już odebrać pieniądze. Przy większych kwotach, każda z firm udzielających pożyczek na oświadczenie ustala granicę indywidualnie, zakres formalności może być nieco większy a czas oczekiwania na decyzję i wypłatę nieco dłuższy.

 

Obopólna korzyść

Obserwacja rynku kredytów na oświadczenie wskazuje, że obie strony – pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy – bardzo sobie cenią długofalową współpracę. Pożyczkobiorcy mają świadomość, że rzetelne spłacanie kolejnych pożyczek na oświadczenie podnosi ich wiarygodność w oczach pożyczkodawców i daje nadzieję na uzyskanie jeszcze lepszych warunków. Z kolei pożyczkodawcy nie tylko dbają o coraz wyższe standardy obsługi, ale i wymyślają coraz to nowe zachęty, by związać ze swoją firmą klientów korzystających u nich z kredytów na oświadczenie.

Jedną z takich zachęt jest udzielanie pożyczek bez BIK, czyli bez badania historii klienta w Biurze Informacji Kredytowej. To bardzo ważne dla osób, które już są zadłużone, albo w rejestrach BIK widnieje informacja o ich zaległościach kredytowych. W takiej sytuacji wizyta w pozabankowej instytucji finansowej zajmującej się udzielaniem kredytów bez BIK jest często „ostatnią deską ratunku” w kłopotach finansowych.

Nie da się ukryć, że firma udzielająca pożyczki bez BIK ponosi wyższe ryzyko, niż bank, który zagląda do rejestrów BIK. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że kredyt na oświadczenie, bez sprawdzenia w BIK, może nie zostać spłacony. „Ceną” za ponoszone ryzyko są nieco wyższe koszty pożyczki. Nie są one uciążliwe dla kredytobiorcy, gdy pożyczki na oświadczenie, czy kredyty bez BIK na ogół są ratunkiem w nagłej potrzebie. Zobowiązanie jest zaciągane na krótki czas (stąd polarne sformułowanie „chwilówka”) i gdy nie ma opóźnień w spłacie, nie pojawią się dodatkowe koszty, różnica w kosztach „zwykłego” kredytu i kredytu na oświadczenie czy pożyczki bez BIK jest niewielka.

Partnerskie podejście do klienta przynosi pożyczkodawcom korzyści. Zyskują grono wiernych klientów, którzy chętnie i szczerze polecają usługi firm finansowych, w których zaciągają kredyty bez BIK czy pożyczki na oświadczenie swoim znajomym. Z kolei pożyczkobiorcy, współpracując z jednym doradcą przez dłuższy czas nie silą się na oszustwa, szczerze i otwarcie informują o ewentualnych kłopotach, negocjują warunki spłaty, by nie stracić wypracowanego zaufania.

 

2017-08-08
Zobacz wszystkie

Kalkulator kredytowy

Masz pytania?
Skontaktuj się z nami!
pola oznaczone * są wymagane

Kursy walut

Kursy walut Notowanie z: 2020-06-03
USD 3,9121 0.46% 0.0182 zł
EUR 4,3859 0.10% 0.0043 zł
CHF 4,0635 0.95% 0.0389 zł
GBP 4,9186 0.30% 0.0148 zł

Nasi partnerzy

Odwiedź nas na Google+

Ta strona korzysta z cookies OK, rozumiem Więcej informacji